چهار شنبه 4 اردیبهشت 1398  |       

 

بانک اطلاعات پزشکان استان خوزستان

گندم سیاه:

درد عضلاتی و خستگی جزو نشانه های ناتوان کننده این بیماری است. به همین خاطر بهتر است گندم سیاه را به رژیم غذایی خود اضافه کنید. همانطور که می دانید گندم سیاه حاوی اسید مالیک است که با خستگی و درد عضلانی مبارزه می کند. اگر چنین بیماری را تجربه می کنید برای صبحانه خود پن کیکی از گندم سیاه تهیه کنید یا از گندم سیاه به جای برنج سفید استفاده نمایید.

انجیر:

انجیر نیز حاوی اسید مالیک است و می تواند یک منبع ارزشمند دیگر برای مبارزه با درد باشد. وجود انزیم ficin که یک آنزیم ضد التهابی است باعث می شود انجیر به کاهش درد و سایر مشکلاتی که به خاطر التهاب در بدن ایجاد شده است کمک کند. این میوه خوشمزه در برگیرنده سطح بالایی از منیزیم و منگنز است که افراد مبتلا به این بیماری دچار کمبود در این مواد معدنی هستند. انجیر تازه سطح بالایی از مواد معدنی و انزیم های مفید را خواهد داشت. اگر دوست ندارید انجیر تازه میل کنید، آن را با پنیر بزکوهی ترکیب کنید تا یک میان وعده خوشمزه داشته باشید.

اسفناج و برگ‌های سبز:

کمبود منیزیم در افرادی که از فیبرومیالژیا رنج می برند شایع است. اسفناج سرشار از منیزیم است. شما می توانید این ماده معدنی را در سایر گیاهانی با برگ سبز مشاهده کنید. برای اینکه بتوانید نشانه های کمبود منیزیم همچون خستگی، گرفتگی عضلات، بی خوابی و استرس را کاهش دهید، یک پیمانه اسفناج را بپزید و میل نمایید.

فلفل چیلی:

زمانی که این فلفل به صورت موضعی بر روی مفاصل اعمال می شود، کپسایسین موجود در آن می تواند درد ناشی از بیماری فیبرومیالژیا را کاهش دهد. شما می توانید از کرم هایی که حاوی کپسایسین هستند نیز استفاده کنید. فقط مراقب کرم هایی که مواد تشکیل دهنده مشتق شده از نفت و عطرهای مصنوعی دارند باشید. کرم های موجود را روزی سه الی چهار بار بر روی مفاصل خود بمالید. اگر به دنبال یک شیوه طبیعی برای بهبود درد هستید، یک عدد فلفل چیلی را له کنید و بر روی مفصل خود بمالید. شما می توانید فلفل را به رژیم غذایی خود بیفزایید. فقط به خاطر داشته باشید که در صورت مصرف فلفل در رژیم غذایی باید چند وقتی منتظر مشاهده نتایج بمانید.

آناناس:

فقط یک پیمانه از این میوه مناطق گرمسیری که در برگیرنده آنزیم ها و مواد معدنی متعددی است می تواند درد ناشی از فیبرومیالژیا را تسکین دهد. آنزیم بروملین که به کاهش تورم و التهاب کمک می کند در این میوه یافت می شود. آناناس در برگیرنده مقادیر زیادی از منگنز است که برای تشکیل کلاژن در بدن ضروری است. اغلب در بیماری فیبرومیالژیا تشکیل کلاژن دچار اختلال می شود و همین امر درد بیشتری ایجاد می کند. یک پیمانه آناناس تازه می‌تواند ۱۰۰ درصد از نیاز روزانه شما به منگنز را فراهم آورد.

ارسال به دوستاننام فرستنده:
ایمیل فرستنده:
نام گیرنده:
ایمیل گیرنده:


 
mail print pdf doc
0
rate rate
0

تاریخ: چهار شنبه 27 اردیبهشت 1396     بازدید ها: 584     دسته: بیماری و راه درمان     
منبع : مجله سلامت
طراحی و پیاده سازی: راد رایانه